Přijetí delegace z Guangzhou

V září navštívila naše Centrum delegace z města Guangzhou v Číně.

Návštěva delegace z  Guangzhou (provincie Guangdong) se uskutečnila na základě pozvání Zlínského kraje. V současné době probíhá velmi intenzivní spolupráce mezi zástupci kanceláře v Guangzhou a Centrem pro spolupráci s Čínou na přípravě a organizaci podnikatelské mise do Číny, která se uskuteční v termínu od 15. do 21. října 2013.

Delegaci tvořili zástupci významných institucí města Guangzhou a provincie Guangdong, jako například pan Zheng Yongju, náměstek generálního ředitele pro zahraniční záležitosti a výkonný člen Rady Lidové Asociace provincie Guangdong pro spolupráci se zahraničím, pan Ye Lan, ředitel Úřadu pro zahraniční záležitosti provincie Guangdong a člen Rady Lidové Asociace provincie Guangdong pro spolupráci se zahraničím, paní Du Yue, náměstkyně ředitele Úřadu pro zahraniční záležitosti Provincie Guangdong a pan Zhong Liangkai, náměstek ředitele Úřadu pro zahraniční záležitosti provincie Guangdong a člen Rady Lidové Asociace provincie Guangdong pro spolupráci se zahraničím.

Tato oblast provincie Guangdong s městy Shenzhen a Guangzhou je součástí ekonomické zóny Delta Pearl River, která se stala klíčovou průmyslovou oblastí v rámci Číny. Odpovídá přibližně za jednu třetinu obchodů Číny. Jedná se o výrobní základnu pro výrobu produktů, jako jsou textil, oděvy, hračky, hodinky, elektronika a mnoho dalších. Obchod je zde zaměřen především pro vývozní trhy. Delta Pearl River je světová obchodní zóna s nejrychleji rostoucí ekonomikou. Proto usilujeme o co nejužší spolupráci s touto částí Číny.

 

//]]>