Příležitosti na Taiwanu

V květnu se uskutečnila pracovní cesta pracovníků Centra pro hospodářskou spolupráci s Čínou na Taiwan.

Cesta měla dva hlavní cíle:

  • Jednání o rozšíření činnosti CPHSČ na oblast Taiwanu, se kterým podnikatelé přicházejí do hospodářského styku stejně jako s kontinentální Čínou. Z hlediska vyspělosti podnikatelských příležitostí je Taiwan pro podnikatele výhodnější než pevninská Čína, a to zejména z hlediska spolehlivosti a kvality obchodních partnerů a jejich produkce.
  • Zastupování firem ze Zlínského kraje při jednání o konkrétních projektech obchodní spolupráce s vybranými firmami (automatizace, elektronika, výroba strojních zařízení a související kooperace)

V rámci cesty byla navštívena továrna výrobce dřevoobráběcích a kovoobráběcích CNC strojů. Cílem návštěvy bylo zjistit reálie výroby těchto strojů na Taiwanu s ohledem na požadavky českých výrobců a firem, které používají čínské a taiwanské stroje.
Diskuze byla vedena především s ohledem na možnou spolupráci s českými firmami při dodávkách náhradních dílů a komponent pro výrobu.

Další jednání byla vedena ve výrobním závodě speciálních strojů, jako jsou kovačky, ohýbačky a další stroje na zpracování trubek. Cílem cesty bylo prověřit možnosti výroby v tomto závodě. Stroje typu rotačních kovaček, protahovaček a dalších nejsou v Evropě již často vyráběny, případně jsou vyráběny pouze na zakázku, což jejich cenu neúměrně prodražuje. Pracovníci byli seznámeni s výrobním programem a poté diskutovali možnosti spolupráce a dodávek těchto speciálních strojů pro naše podniky. Továrna disponuje kvalitním vývojovým týmem a má dobré výrobní možnosti, přičemž dosahuje i dobrého řízení kvality.

 

//]]>