Mise zástupců Zlínského kraje do Číny

Ve dnech 17. – 24. října 2015 se zástupci Zlínského kraje a Centra pro hospodářskou spolupráci s Čínou (MERSINIS, spol. s r.o.) zúčastnili zahraniční pracovní cesty do Číny. Delegaci vedl náměstek hejtmana Zlínského kraje, Lubomír Nečas.

Většina jednání se odehrála ve městě Shenyang, které je hlavním městem partnerské provincie Liaoning. Delegaci se dostalo přijetí přímo od viceguvernéra provincie, který vyjádřil přání, aby v příštím roce Zlínský kraj navštívila také delegace z provincie Liaoning. Dále se delegace setkala i s ostatními členy vedení provincie a se zástupci příslušných provinčních ministerstev jednala o spolupráci v oblasti životního prostředí, zemědělství a strojírenství. Velkým tématem byla ekonomická spolupráce, což potvrdilo i setkání s primátorem města Shenyang. Toho zajímaly zejména investice a podpora dlouhodobých vztahů. Mluvilo se také o možnostech spolupráce v oblasti kultury, nebo účasti žáků například na fotbalových turnajích. Mimo jiné se hovořilo i o oblasti zdravotnictví.

Další jednání proběhla ve městech Peking a Šanghaji. Pracovníci společnosti MERSINIS, spol. s r.o. také navštívili město Hangzhou, kde ve strojírenské společnosti Hangzhou Datan CNC Machine Tool Co., Ltd. jednali o možnostech dodávek vertikálních obráběcích center.

//]]>