Podnikatelská mise do Guangdongu 2017

Ve dnech 15.října až 21. října se uskutečnila podnikatelská mise do ČLR, organizovaná společností Mersinis.

Pro skupinu podnikatelů převážně ze Zlínského kraje jsme zorganizovali návštěvu první fáze největšího čínského veletrhu Canton Fair v jihočínském městě Guangzhou (provincie Guangdong).

Veletrh se tradičně koná na výstavišti Pazhou Complex, které má rozlohu 1 185 000 m2 a nabízí přes 60 000 výstavních stánků. Během tří fází se ho zúčastnilo přes 25 000 vystavovatelů a bylo zde možné nalézt přes 160 000 kategorií výrobků.
Dle statistik veletrhu se podzimního veletrhu v tomto roce zůčastnilo bezmála 192 000 návštěvníků z 213 zemí, což oproti loňské podzimní edici představuje nárůst o 3,36%. Návštěvníků z evropských zemí přitom bylo necelých 37 000, což představuje nárůst o 4,21% oproti statistikám z podzimního veletrhu, konaného v roce 2016.

V rámci námi navštívené první fáze se prezentovaly výrobky z oblasti elektroniky, elektrického vybavení pro domácnost, osvětlení, náhradních dílů pro automobily, stroje a strojírenské výrobky, nářadí a nástroje, stavební materiály, chemické výrobky a produkty z oblasti energetiky.

Naši podnikatelé měli možnost seznámit se aktuálními trendy a výrobky, prezentovanými klíčovými čínskými výrobci a exportéry v příslušných oborech. Návštěva kantonského veletrhu také mohla posloužit jako zajímavá inspirace pro jejich vlastní podnikatelskou činnost a zdroj nových dodavatelských kontaktů.

Vedle dvoudenní návštěvy veletrhu se dále podnikatelé zúčastnili individuálních B2B jednání, na němž diskutovali o možné spolupráci s místními partnery, pozvanými na základě předem definovaných prioritních oborových oblastí a zájmu jednotlivých účastníků.

Jedním z cílů cesty bylo rovněž ukázat českým podnikatelům, jaké jsou podmínky v místních firmách a pracovní prostředí ve výrobních továrnách, proto jsme ve spolupráci s čínskými hostiteli připravili exkurzi do jedné z největších místních továren na výrobu dřevěného čalouněného nábytku Taoyuanju Furniture, kde jsme za plného provozu mohli sledovat výrobu od úvodního zpracování dřeva až po ruční opracovávání dílů a řezbářskou práci místních dělníků. Ve velkorysém showroomu pak podnikatelé mohli posoudit výsledné produkty, které firma exportuje primárně na americký trh.

Dále byla navštívena společnost e-Run, která působí v oblasti stavebních materiálů a bytové architektury. Během návštěvy nám byl prezentován vlastními silami vyvinutý komplexní online systém, umožňující pohodlný design interiéru včetně plnohodnotné grafické emulace výsledku s možností přímého propojení výsledku na sociální sítě. Systém rovněž obsahuje podrobnou databázi souvisejících dodavatelů a umožňuje jejich přímý kontakt a vystavení objednávky.

V rámci volného času po obchodním programu jsme pak mohli věnovat krátký čas prohlídce města a ochutnat tradiční místní kuchyni.

Cesta trvala celkem 7 dní a účastníky byla hodnocena velmi kladně.

//]]>