Právní služby

Vymáhání pohledávky společnosti VDZ, spol. s r.o.

“Naše společnost dlouhodobě využívá subdodávky do výroby od dodavatelů na Taiwanu i v Číně. Při jedné z dodávek z Číny došlo k tomu, že nám čínský výrobce záměrně nedodal dispoziční dokumenty ke zboží (B/L). Zboží sice bylo řádně zaplaceno, odešlo z čínského přístavu v pořádku, dorazilo do celního skladu v blízkosti naší společnosti, nicméně nemohlo být uvolněno ze skladu, protože jsme nedisponovali potřebnými dokumenty. Důvodem nedodání dokumentů byly spory a vzájemné dluhy mezi čínským výrobcem a čínskou přepravní společností, která záhadným způsobem získala tyto dokumenty od námořního přepravce, který dokumenty vystavuje po nalodění zboží.

Situaci se nedařilo vyřešit ani s celníky v celním skladě (ostatně postupovali podle svých předpisů), ani jednáním s čínským výrobcem. Po třech týdnech již začala být situace kritická, vzhledem k nutnému přerušení části výroby naše společnost neplnila dodávky pro důležité německé zákazníky. Proto jsme se obrátili na pracovníky Centra pro hospodářskou spolupráci s Čínou. Jejich čínští právníci se s případem seznámili a díky jejich rozboru situace z pohledu čínského práva jsme získali informace, které nakonec vedly k uvolnění zboží z celního skladu do výroby.”

Jan Kutěj, ředitel společnosti

VDZ, spol. s. r.o. je společnost specializovaná na výrobu kol, disků, pneu a duší pro průmyslovou, manipulační, zemědělskou a zahradní techniku, čtyřkolky (ATV), motokáry (Kart), malotraktory, golfové vozíky apod. Přibližně 75% produkce je uplatněno na zahraničních trzích.

Ukázka výrobků  firmy VDZ, spol. s r.o. a jejich využití:  

//]]>