Podnikatelská mise do provincie Kuang-tung

Cesty, která proběhla ve dnech 14. 6. – 20. 6. 2014, se zúčastnilo celkem 10 podnikatelů, kteří měli k dispozici dvoučlenný doprovod.

Cílem cesty bylo umožnit podnikatelům navázat obchodní kontakty, zprostředkovat reálie čínských firem a seznámit účastníky se základy čínské obchodní etikety a čínským prostředím.

V rámci cesty byla pro účastníky připravena dvoustranná jednání s předem vytipovanými čínskými podniky ve městech Shenzhen a Guangzhou a dále byly připraveny exkurze do vybraných podniků v oblasti města Shenzhen a Guangzhou, které byly pro porozumění čínským výrobním reáliím velmi zajímavé a jako takové byly účastníky vysoce ceněny. V rámci neformálního programu potom účastníci “nasáli” atmosféru Číny jako opravdoví cestovatelé procházením zapadlých uliček, návštěvami památek, tradičních čínských restaurací a tržišť.

Jak hodnotili účastníci cestu a její přínosy:

 Přínos cesty pro firmu   Počet odpovědí  Slovní popis
Cestu hodnotím jako přínosnou pro firmu a stála za vynaložené náklady(prosím uveďte, v čem konkrétně přínos spatřujete) 10 Hlavní přínos-setkání /výběr čínských partnerů / s partnery kteří mají skutečný zájem o spolupráci, a to nejen o export z Číny. Osobní seznámení se nejen s obchodní kulturou v ČLR. Potenciální obchodní partnerství se třemi společnostmi. Přínos vidím v koncentrované příležitosti prvního seznámení s čínským podnikatelským prostředím, seznámení se s potenciálními čínskými partnery a odstartování konkrétních obchodních jednání.Oceňuji možnost setkání s čínskými partnery přímo v jejich závodě.Išlo o prvú obchodnú cestu do Číny.Zoznámenie sa s Čínskym podnikateľským prostredím. Priame rokovania s Čínskymi firmami, zoznámenie sa s ich zameraním, spôsobom podnikania, možnou formou spolupráce. Obidve navštívené oblasti patria k nosným oblastiam automobilového priemyslu a bolo veľmi zaujímavé porovnať s našim regiónom.Celkový přehled o fungování obchodních věcí a určitých procesů, ale i běžného života v Číně. Navázání nových obchodních kontaktů na veletrhu. Určitě to stálo za vynaložené náklady.
Cesta byla spíše zajímavou osobní zkušeností 0
Cesta nesplnila má očekávání – lituji že jsem jel, za tu cenu to nestálo 0
Potenciál jednání s obchodními partnery v Číně                        
Počet partnerů celkem, se kterými jsem jednal 40 celkem za všechny podnikatele
 Počet potenciálně vhodných partnerů 15 celkem za všechny podnikatele
 Pravděpodobnost budoucí spolupráce alespoň s jedním partnerem 11 celkem za všechny podnikatele
 Náměty – připomínky
Vše bylo naprosto výborné, nicméně jedinou výtku mám k řidiči autobusu, který nás vez jak na letiště, tak z Vídně domů, doporučuji změnu.

Užší spolupráce při přípravě formulace podnikatelského záměru pro potenciální partnery v čínském jazyce. Ukázalo se, že formulace nebyla pro čínské partnery zcela srozumitelná. Jinak nemám připomínky a oceňuji velice kvalitně připravenou misi.Výborná organizace ve všech ohledech, tj. ubytování, program, B2B jednání, exkurze do výrobních závodů.

Možno lepšia pripravenosť z čínskej strany vzhľadom na náš predmet podnikania, t.j. konkrétnejšie  rokovania z našej podnikateľskej činnosti.

Opravdu bych musel asi dlouho přemýšlet, vše fungovalo od začátku až do konce dle potřeb a všech vzniklých situací.

Reference
Firmu Mersinis mohu vřele doporučit jako spolehlivého a profesionálního partnera pro cesty do ČLR a organizaci B2B jednání v tomto regionu. (Linaplast)

Firma Technodat oceňuje velmi kvalitně připravenou podnikatelskou misi do regionu Canton v Číně. Mise nám pomohla poznat podnikatelské prostředí Číny a odstartovat konkrétní jednání o spolupráci s čínskými firmami. (Technodat)

Podnikateľska misia bola veľmi dobre pripravená a zorganizovaná. Zoznámili sme sa s Čínskym podnikateľským prostredím, či už formou priamych rokovaní ako aj ďalšími poskytnutými informáciami týkajúcich sa možnej budúcej spolupráce s čínskym regiónom. (Technodat)

Jsem velice spokojen /včetně ceny a ubytování/ – není mnoho takových společností jako je Mersinis s r.o. Více nemam co dodat. (Rokumat)

Perfektní akce spojená s řadou různorodých zážitků, návštěv a situací. Stejně tak skvělý team a celková organizace (Parabel)

 

//]]>