Jak začít s Čínou spolupracovat?

Ne všichni podnikatelé, kteří přemýšlejí o Číně, mají bohatou praxi s mezinárodním obchodem. Ovšem ani v případě podniků s mezinárodní zkušeností nelze s jistotou říci, že budou jejich znalosti platné i při průniku na čínský trh – jazyková, geografická i kulturní vzdálenost mohou být jen obtížně překonatelné. Základní otázka k podnikání v Číně tak již nezní „ano či ne“, ale spíše „jak?“. A právě na to se pokoušejí odpovědět pracovníci Centra pro hospodářskou spolupráci s Čínou, jehož hlavním úkolem je poskytovat odbornou pomoc při všech aktivitách směřujících k čínskému trhu.

Základem je nalezení vhodného čínského partnera. Ačkoliv by se díky množství nabídek na internetu mohlo zdát, že jde o snadný krok, není to vždy tak jednoduché. Je zapotřebí nalézt partnera, který má zkušenosti s výrobou pro evropský trh, umí poskytnout požadovanou kvalitu a záruku. Partnera, který je schopen zhotovit produkty přesně podle požadavků zákazníka a v dohodnuté cenové hladině. S hledáním obchodního partnera z Číny Vám pomůžeme.

S vybranými partnery lze začít vyjednávat o podmínkách kontraktu a přípravě vzorků. V této fázi je nutné přesně nadefinovat zadání a technické parametry požadovaného produktu, a tak snížit riziko pozdějšího rozčarování. V případě nutnosti atestace daného produktu je vhodné obrátit se na nezávislou certifikovanou laboratoř, která zabezpečí důkladnou kontrolu vzorků z hlediska jejich technického provedení. Zajistíme Vám asistenci při kontrole a atestaci výrobků z Číny.

Po odsouhlasení vzorků nezbývá než dohodnout finální podobu kontraktu, přesně v něm vymezit konečnou podobu a vlastnosti produktu. Tak si můžete ušetřit spoustu starostí s případnými budoucími reklamacemi. Pro cenová jednání je pak zapotřebí mít připraven dostatečný prostor pro kompromis, aby vítězství mohly dosáhnout obě strany.

Je vhodné zdůraznit obecný fakt, že jak se postupně bude vyvíjet Váš obchodní vztah s čínským partnerem, tak se bude vyvíjet i jeho ochota vyjít Vám vstříc. Z hlediska budování dlouhodobého vztahu pak lze jen doporučit osobní návštěvy, které je možné spojit i s kontrolou stavu realizace zakázky.

Zajištění kontroly během realizace zakázky nebo již hotových výrobků před naloděním, představuje další z prvků, který pomůže ke klidnějšímu spánku. Osobní kontrola je samozřejmě nejlepším řešením, nicméně i zde je možné pověřit nezávislou třetí osobu, která na základě jasného zadání kontrolu provede. Nabízíme Vám službu kontroly zboží v Číně před expedicí.

Zní to složitě? S odbornou pomoci pracovníků Centra pro hospodářskou spolupráci s Čínou to pro Vás bude jednoduché, proto nás neváhejte kontaktovat.


Zvažujete import z Číny? Napište nám Váš záměr a dotazy.

 

//]]>