Deset důvodů, proč se zúčastnit veletrhu v Číně

Ať jste maloobchodník, velkoobchodník, nebo výrobce, účast na veletrhu v Číně je vždy prospěšná. Sice vás to bude stát nějaké peníze, ale nakonec se to zpravidla vyplatí, protože hodně čínských firem navazuje kontakty právě na veletrhu. Navíc získáte dobrý přehled o svém oboru a nejnovějších trendech, Čína je totiž přeborník v zavádění novinek.

Proč do Číny na veletrh?

Získáte přehled o nových trendech

Osvojíte si znalosti z oboru a seznámíte se s příklady nových trendů, výrobků a zdrojů, které jsou dostupné pro vaše podnikání. Je to skvělá příležitost zjistit, co je trendy, co je na ústupu a co potřebuje právě teď udělat vaše společnost, aby byla stále konkurenceschopná.

Nahlédnete do studnice nových nápadů

Veletrh v Číně je vždy bohatým zdrojem nápadů, myšlenek a kreativních způsobů, jak posunout vaše podnikání, a to i v době krize. Příkladem toho je známý veletrh v Kantonu.

Možná uděláte výhodný obchod

Potkáte obchodníky a dodavatele, od kterých se můžete něco přiučit a možná i udělat společný obchod.

Analýza konkurenceschopnosti

Uděláte si rychle komplexní obrázek o vaší konkurenceschopnosti na základě informací shromážděných na jednom místě. Můžete si klást otázky „Jak se vyrovnám s konkurencí?“ nebo „Jak rozvinout naše silné stránky a omezit naše slabé stránky ve srovnání s konkurencí?“. Díky návštěvě v Číně najdete odpověď.

Upoutáte pozornost

Tím, že budete zveřejněni mezi návštěvníky nebo vystavovateli, na sebe upoutáte pozornost. Nabídky ke spolupráci a informace z oboru vám budou chodit do e-mailové schránky ještě několik měsíců po návštěvě veletrhu.

Rozšíříte si své know-how na workshopech

Můžete se zúčastnit informačních a vzdělávacích doprovodných seminářů nebo workshopů. Najdete tam zajímavé lidi, kontakty a příležitosti.

Budete o všem informovaní přímo na místě

Vaše nejasnosti a dotazy budou vyjasněny na místě, veletrh umožňuje přímou osobní komunikaci s lidmi z oboru.

“Neoficiální” obchodování dovoleno

Vedle oficiálního veletrhu se v Číně můžete zúčastnit i “neoficiálního veletrhu”. Sotva vyjdete před bránu veletrhu, všude na chodnících i parkovištích najdete plno osob, které vám budou nabízet letáky a materiály s nabídkami nejrůznějších firem ze stejně zaměřeného oboru jako je oficiální veletrh – a často i mimo tyto obory. Některé tyto nabídky jsou podvodné či zjevně neseriózní, jiné naopak mohou být zajímavé a pocházet od firem, které nejsou tak silné, aby se mohly veletrhu zúčastnit. 

Mezinárodní zastoupení, nejen „Made-in-China“

Je málo velkých čínských veletrhů, které by neměly mezinárodní účast. Veletrh je proto skvělou příležitostí navázat spolupráci s obchodníky a výrobci z celého světa. Budete je potkávat všude – u čínských vystavovatelů, ve frontách na jídlo, v odpočinkových prostorách apod. Lepší příležitost pro navazování obchodních vztahů od Ameriky, přes Afriku až po Indii nenajdete. Čína je v tomto ohledu nepřekonatelná.

Načerpáte tamní atmosféru a poznáte kus světa

Díky účasti na veletrhu v Číně poznáte něco z místní kultury a zvyků. Pravděpodobně si něco o této zemi i přečtete. Zjistíte, že co platí v Evropě, zdaleka neplatí v Číně. To se vám bude výborně hodit při obchodním jednání v budoucnu.

Tento článek pro vás připravil Ing. Jiří Kučera z Centra pro hospodářskou spolupráci s Čínou


Zvažujete import z Číny? Napište nám Váš záměr a dotazy.

 

//]]>